Okulda güzel görünmenin sırları (1)

       Herkesin bildiği gibi 20 ağustosta okullar açılıyor. Okuyucu arkadaşlarımın isteği üzerine bazı önerilerde bulunmak istiyorum. Biliyorsunuz ki biz kızların en büyük sorunu okul formaları. Çoğumuzun okul formaları çok kötü. Herhangi bir şekilde gömleğimizi dışarı çıkardığımızda veya da eteğimizi kısalttığımızda okul yönetimiyle karşılaşırız. En büyük sorunlardan biri de yine saç şeklidir.  Size okul yönetimiyle karşılaşmadan okulda güzel görünmenin yollarını anlatacağım.


 

       Öncelikle saç mevzusuna değinmek istiyorum. Ne yazık ki okul kurallarına göre saçımızı açmamız yasak. Genelde bu kurala uyulmasa da bir kaç öneride bulunayım. Saçlarınızı omuz seviyesinde kestirdiğiniz zaman çoğu öğretmen saç açıklığına karışmaz. Karışan öğretmenlere ise saçlarımı toplayamıyorum demek çok iyi bir çözümdür.Saçlarınız dümdüz ise biraz daha kestirmekte fayda vardır aksi taktirde bazı öğretmenler bu yalanı yemeyecek, yese bile 1 ay sonra saçların toplanmasını isteyecektir.  Yaklaşık bu saç meselesi ortalama 3 ay hiç karışılmadan sürer. Eğer saç konusunda psikopat bir öğretmeniniz yoksa tabii. Saçlar kısayken saçlarınızı düzleştirmekte, hafif kıvrımlar vermekte daha kolaydır çünkü çok dikkat çekmez. Çoğu zaman jöle ve benzeri saç köpükleri kullanabilirsiniz. Ama kesinlikle abartmadan. Biraz abartı her şeyi berbat edebilir.

       Saçlarınız kıvırcık ve kısaysa nemini ve elektriğini alması için saç köpükleri kullanabilirsiniz. Acil durumlarda ellerinizi ve tarağınızı ıslatıp saç taramayı deneyebilirsiniz. Genelde kısa bonus saçlara bandaj takmakta müthiş bir çözümdür. Hem saçlarınız iner hemde keçek keçek olan saçları kapatır. Çok kıvırcık saçlı ve çok saçı olan kızlara saçlarını kısa kestirmesini pek önermiyorum. Çünkü her sabah kalktığında saçlar moral bozar. En kötüsü ise okula geç kalırsınız. Bunun nedeni saçlar kısa olunca dikik dikik olur. Bir bakıma kuş yuvasına döner. Saçlarınız düz ve çok ise bu durum değişebilir Bir önerim daha saçlarınızı düzleştirdikten sonra kestirmeyin. Saçınız eski haline geldiğinde üzülebilir, uzunluğunu ayarlayamadığınız için her gün düzleştirmek zorunda kalabilirsiniz.

YARIN UZUN SAÇLAR I KONUSUNDA TAVSİYEDE BULUNACAĞIM!


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !